Recyklačné poplatky

Recyklačné poplatky sú zahrnuté do cien našich výrobkov.


V krajinách EÚ existujú kolektívne systémy výrobcov a dovozcov. K dispozícií sú organizácie zabezpečujúce pre výrobcov a dovozcov kolektívny zber elektroodpadu a prepravu k ďalšiemu spracovaniu. Spracovateľom za spracovanie elektroodpadu uhrádzajú tieto organizácie požadovanú cenu, ktorá sa financuje z recyklačných poplatkov zahrnutých do ceny nového produktu. Slovenskí spotrebitelia môžu bezplatne odovzdávať do zberu staré spotrebiče, nezávisle od toho, kedy a kde si kúpili nový produkt.

Recyklačné poplatky sa zahŕňajú do ceny nových spotrebičov vo všetkých krajinách EÚ, takže pokiaľ si nový spotrebič kúpite v zahraničí, zaplatený recyklačný poplatok zostane v krajine nákupu, avšak starý spotrebič obvykle praktickejšie a pohodlnejšie odovzdáte do zberu na Slovensku. Ekologická likvidácia takéhoto spotrebiča nemusí byť prefinancovaná vďaka recyklačným poplatkom vyzbieraných od spotrebiteľov, ktorí si zakúpili tovar na Slovensku.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie