Robomow RT300

Robotická kosačka Robomow RT 300 prináša veľa nového do segmentu robotických kosačiek určených pre malé plochy. Kvalitné kosenia, na svoju veľkosť silný pojazd a dostatočná inteligencie slúžia k dokonalému kosenia.
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024
Kód: ACZ22ATBABB619
€940 €783,33 bez DPH
Robomow RT300
Robomow RT300
Akcia
Doprava zadarmo

Robomow RT300

Robomow RT300 vychádza z osvedčeného radu RX, ale posúva ju mnohými vylepšeniami o poriadny kus ďalej. Nový a silnejší pojazd, vylepšené kosenie spolu s prvkom, ktorý automaticky čistí pokosenú trávu, zadné koliesko miesto klzáku a zlepšená svahová dostupnosť. To sú len niektoré z vylepšení, ktoré konštruktéri do tohto nového modelu vložili. Všetka vylepšenia vedú k tomu, že môžeme s kľudným srdcom ponúknuť trojročnú záruku na celú radu týchto výrobkov.

Robotická kosačka Robomow RT300 je vstupným modelom do robotického kosenia a je určená na plochy do 300 m2 (pri ideálnom tvare pozemku a štandardných rastových podmienkach), čím sa hodí predovšetkým na menšie záhradky v mestách. Tento stroj bol vytvorený tak, aby dobre ladil s prírodou. Kombinácia zelenej a čiernej farby pôsobia prirodzene a nevytvára žiadny rušivý prvok. Poďme sa pozrieť na technické detaily:

Jednoduchá inštalácia a sprevádzkovanie platformy Robomow RT

Čo Vás čaká po zakúpení stroja. Základom je jednoduché natiahnutie obvodového drôtu podľa návodu na obsluhu. Drôt môžete prichytiť plastovými kolíkmi k zemi, alebo zaryť pod povrch. Následne v menu stroja alebo v mobilnej aplikácii nastavíte parametre Vašej záhrady a program kosenia. To je pre danú chvíľu všetko. Zhruba po týždni až dvoch zhodnotíte, či je všetko nastavené správne a prípadne mierne pozmeníte nastavenia.

Ďalej už sa nemusíte o nič starať. Robomow sa o všetko postará sám. Podľa nastaveného programu bude vychádzať kosiť. Keď sa vybije tak sa sám vráti do nabíjacej stanice, kde doplní energiu a znovu vyrazí do práce, kým nebude mať kompletne hotovo.

Ak sa nechcete o nič starať, potom si s nami môžete dohodnúť službu kompletná inštalácia. Viac o tejto službe nájdete tu:  Inštalácia robotickej kosačky

Pojazdové jednotka platformy Robomow RT

Každé pojazdové koleso stroja Robomow RT300 je poháňané nezávislými výkonným motorom, spojeným s pevnou prevodovkou, ktorá prenáša výkon na patentovaná kolesá navrhnutá tak, aby čo najlepšie držala v trávnatom teréne a zaisťovala istý pohyb stroja po nerovných plochách. Ako komplet je celý pojazd veľmi výkonný, čo je potvrdené tým, že si stroj bez problémov poradí sa svahy až do sklonu 30%. Pri strojoch určených predovšetkým pre malé mestské záhradky je úctyhodný výkon. Celý systém pohonu je pravidelne podrobovaný testom životnosti, aby sme zabezpečili kontinuálne kvalitu výrobku

kopec

Kosiace zariadenie platformy Robomow RT

nozRobomow RT300 je osadený jedným pevným nožom, ktorý je poháňaný výkonným motorom.cistic% Tento typ kosenia si bez problémov poradí s bežným prírastku trávy. Samotný nôž s motorom sú upevnené v ráme, ktorý je ku stroju prichytený dômyselným systémom tak, že môže plynulo meniť výšku od najnižšej pozície po najvyššiu. Pri nastavovaní výšky kosenia obmedzujete toto rozhranie zo spodnej strany. Kosenie tak v prípade nerovnosti terénu kopíruje terén a plynule kosí aj prípadná nie úplne rovná miesta. Tento systém sa nazýva plávajúca kosenia.

Súčasťou stroja je tiež špeciálny plastový diel, ktorý je umiestnený medzi nožom a krytom kosenia. Tento diel zabezpečuje priebežné čistenie kosenia od nalepené trávy. O čistotu kosenia sa tak prakticky nemusíte starať.

Robomow trávu nezbiera, ale necháva ju ležať na trávniku. Pravidelné kosenie znamená veľmi malé odrezky trávy, ktoré sa v trávniku okamžite stráca. Tento spôsob kosenia sa nazýva mulčovania a jedná sa o veľmi šetrnú formu údržby trávnika. Pokosená tráva poslúži ako hnojivo trávniku, vracia vlhkosť a netvoria odpad ako v prípade kosenia so zberom.

Ovládanie platformy Robomow RT

Nie je nič jednoduchšie ako nastavovať a ovládať nové stroje Robomow z platformy RT. K dispozícii máme hneď štyri možnosti ako stroj ovládať a nastavovať jednotlivé parametre.

  1. Ovládací panel na stroji nám umožňuje základné funkcie ako poslať stroj pracovať, zastaviť ho a poslať do stanice.
  2. Mobilná aplikácia Robomow vie všetko čo vyššie uvedený displej. Navyše môžete zistiť stav Vašej kosačky, stav batérie, prípadne i históriu prevádzky kosačky ***.
  3. Webová aplikácia MyRobomow slúži k nahliadnutiu do histórie činnosti stroja a k zmene základných nastavení ***.
  4. Hlasové ovládanie Amazon Alexa Vám umožní ovládať kosačku odkiaľkoľvek. stačí Vám k tomu hlasový asistent alebo aplikácie v mobilnom telefóne *, **.

Bezpečnosť platformy Robomow RT

Robomow RT300 je vybavený mnohými bezpečnostnými prvkami a spĺňa všetky nariadenia Európskej únie. Stroj má integrované rôzne snímače ako napríklad snímač náklonu, všetky motory okamžite rozpoznajú v prípade preťaženia, stroj rozpozná, keď do niečoho narazí. Všetky bezpečnostné prvky sa sústreďuje predovšetkým na bezpečnosť užívateľov, ale zároveň slúži k ochrane stroja samotného pred jeho poškodením.

Stroj je tiež vybavený bezpečnostným zámkom proti krádeži. Jednoducho kto nepozná správny pin kód, ten stroj nedokáže ovládať a nastavovať. Taký zamknutý stroja je prípadnému zlodeji k ničomu.

Robomow vždy bol priekopníkom na poli robotických kosačiek, prichádzal s vylepšeniami, s novými prvkami, novými vlastnosťami, aplikoval moderné technológie a neustále pracoval na vylepšení. Nie inak je tomu aj v prípade strojov z radu RT, ktorá priniesla mnoho vylepšení a noviniek. Neváhajte nás kontaktovať v prípade akýchkoľvek otázok. Sme pripravení s Vami prebrať všetko, čo Vás zaujíma.

* Podmienky 3 ročnej záruky sú uvedené v záručných podmienkach
** Alexa v túto chvíľu nevie Slovensky a je nutné s ňou komunikovať v niektorom svetovom jazyku
*** prvky ku ktorým je potreba dátová komunikácia sú dostupné len pre modely s integrovaným GSM komunikačným modulom. Stroje, ktoré tento modul z výroby nemajú je možno o tento modul doplniť a komunikáciu tak zaistiť.

 

Vlastnosť

Hodnota

Doporučená plocha trávniku

m2

Max. plocha trávniku *

300 m2

Šírka kosenia

18 cm

Výška kosenia

15-65 mm

Počet podzón

2

Počet oddelených zón

2

Inštalační materiál

áno

Dĺžka drôtu v balení

125 m

Počet kolíkov v balení

150 ks

Motory kosenia

uhlíkové

Motory kolies

uhlíkové

Max. sklon plochy

30 %

Max. sklon plochy

16,5 °

Max. náklon na drôtu

10 %

Hlučnosť

69 dB

Doba kosenia

75 min.

Doba nabíjania

180 min.

Typ batérie

Li-Ion

Kapacita batérie

4,3 Ah

Spotreba energie

6 kw

Displej

nie

Poistka proti krádeži

áno

Program kosenia

áno

Plávajúce kosenie

áno

Komunikácia bluetooth (BLE)

áno

Vlastnosť ísť vedľa drôtu

nie

Robohome

možno dokúpiť

Záruka

3 roky

Max. dĺžka obvodového drôtu

200 m

Rozmery stroja

54x43x28 cm

Rozmery balení

66x54x33 cm

Váha stroje

8 kg

Váha balení

15,8 kg

Určení

vlastní inštalácia

GSM modul

možno dokúpiť

*

pre ideálne štvorcové plochy za prirazených rastových podmienkach

 

Dodatočné parametre

Kategória: Robomow
Záruka: 3 roky
Hmotnosť: 17 kg
Bezkáblová: nie
Bluetooth: áno
Čas na pokosenie max. plochy: 6 hodín / 6 dní
Displej: bez displeja
Dĺžka drôtu v balení: 125 m
Doba kosenia: 75 min
Doba nabíjania: 180 min
Doporučená plocha trávniku: 250 m2
GPS modul: nie
GSM modul: nie
Hlučnosť: 69 dB
Inštalační materiál v balení: áno
Kapacita batérie: 4,3 Ah
Max. dĺžka obvodového drôtu: 300 m
Max. plocha trávniku: 300 m2
Max. sklon plochy: 30% / 16,5°
Nastavenie výšky kosenia: manuálne, 4 polohy
Plávajúce kosenie: áno
Počet kolíkov v balení: 150 ks
Počet podzón: 2
Program kosenia: náhodny
Rýchlosť kosenia m2/hod: 40
Spôsob použitia: 6 kw
Systém filtrácie HEPA: 18 cm
Typ navigácie: pevný 2 zubý
Výška jedn. balení: 60 mm
Výška jedn. balenia: 15 mm
Vytížení kazet čb.tisk-přesná: nie
Rozmery stroja: 54x43x28 cm
Rozmery balení: 66x54x33 cm
Váha stroje: 8 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

cze pl Sekacka na travu Dreame Roboticmower A1 37610 3
Dreame Roboticmower A1
Predobjednávka
€1 999

Kód: 56745
Vyhľadanie poškodeného kábla
€50

Poskytujeme službu vyhladania poškodeného kábla pre robotické kosačky a následne jeho opravu. V...

Kód: 52927
Unbenannt
od €30

Gravírovanie vaších údajov na telo kosačky. Tým sa stane kosačka jedinečna a aj v prípade že ju...

Kód: 56377/VRC